למה מגיעה אזרחות פורטוגלית למגורשי ספרד?

אזרחות פורטוגלית

אהבתם? שתפו את הפוסט

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

כידוע, לא מעט ישראלים זכאים לקבל אזרחות פורטוגלית. זה לא בגלל שראש ממשלת פורטוגל או שר הפנים שם, גילה פתאום שישראלים הם גם פורטוגלים או להיפך. הסיבה היא שונה לגמרי, ומובילה עד לגירוש ספרד.

צרו קשר עם סופר סת"ם עוד היום! ניתן להשאיר פרטים בטופס או לחייג: 052-9095449

כיצד גירוש ספרד קשור לאזרחות פורטוגלית?

לפני מספר שנים נקבע כי מגיעה אזרחות פורטוגלית למגורשי ספרד. ההחלטה התקבלה על ידי ממשלת פורטוגל ובכך היא אפשרה לכל יהודי, ובפרט ליהודים שחיים בישראל כמובן,  שכל יהודי אשר יוכל להוכיח שיש לו קשר למגורשי ספרד ופורטוגל משנת 1492, יהיה זכאי לקבל אזרחות מקומית, ובכך למעשה, הוא יוכל לקבל דרכון אירופאי.

הסבר שניתן בזמנו זה, בכך ממשלת פורטוגל מתקנת עוול היסטורי, שכן אלמלא אותו גירוש ייתכן מאוד שאותן משפחות יהודיות לא היו עוזבות את פורטוגל והיו חלק בלתי נפרד מהמדינה עד היום (כלומר הצאצאים שלהן).

חשוב לציין, ממשלת פורטוגל פרסמה רשימה של שמות משפחה שיכולות ליהנות מכך, מן הסתם, מרביתן עברו עם השנים לצפון אפריקה ומשם עלו לישראל, ועל כן, מרבית הישראלים שמבקשים אזרחות פורטוגלית, שייכים לבני עדות ספרד, למרות שיש גם כאלה שנדדו מפורטוגל למדינות אחרות, גם הם יכולים לבקש אזרחות.

צריך לומר, ההסבר שניתן אז אומנם "נשמע טוב" מבחינה היסטורית, אך מן הסתם לממשלת פורטוגל יש גם אינטרס יותר אקטואלי לאפשר לישראלים לקבל אזרחות מקומית, זה בשביל למשוך אותם לעבור ולהתגורר בפורטוגל, להשקיע במדינה, לעבוד בה. האוכלוסייה הפורטוגלית היא מבוגרת ולכן יש שם צורך במשפחות וזוגות צעירים.

כיצד מבצעים את התהליך בפועל?

על מנת לקבל אזרחות פורטוגלית, יש לפנות לעורך דין שמתמחה בכך, הוא יבצע את כל התהליך מול הרשויות המקומיות, בזמן שמגיש הבקשה, יצטרך להציג עץ משפחתי ולקבל אישור בעזרתו מהקהילה היהודית בפורטוגל, שאכן שורשי המשפחה מגיעים עד לגירוש ספרד.

מעבר לכך, הרי שהוא יצטרך להציג מסמכים שמוכיחים שיש לו אזרחות ישראלית, אין לו עבר פלילי, וכן מסמכים שמלמדים על הסטטוס שלו מבחינה משפחתית, תעסוקתית וכן מסמכים נוספים שמשרד הפנים הפורטוגלי מבקש ממגישי הבקשה.

אולי יעניין אותכם:

כללי
dana

מדריך לכתיבת קורות חיים

קורות חיים מהווים מסמך בסיסי וחשוב מאוד שלכל אדם צריך להיות החל מהשלב שבו הוא מתחיל לחפש עבודה. על מנת להתקבל למשרה כזאת או אחרת

קרא עוד »
תוכניות לפרויקט גמר בניהול
כללי
dana

תוכניות לפרויקט גמר בניהול

פרויקט גמר בניהול בנייה זהו אחד הדברים שכל סטודנט רוצה למצוא את עצמו כשהעניין מאחוריו. מדובר בפרויקט מורכב מעין כמותו. הפרויקט למעשה מתבצע לאחר שנתיים

קרא עוד »