ראשי התיבות סופר סת"ם

ראשי התיבות סופר סת"ם

כל אחד מכיר לכל הפחות שם אחד של סופר שיכול להיות כזה אשר כותב בספרות המקומית או כזה אשר כותב ספרים אשר תורגמו מכל קצוות העולם, כולל הגיעם אל כתב ספרותי בעברית בארצנו הקטנה. מלבד כל הסופרים המכובדים אשר נמצאים ברשימה די ארוכה, מוכרים יותר ומוכרים פחות, ישנם סופרים אשר את הכתבים שלהם רואים בבית כנסת, בתוככי המזוזה ובתוך תפילין גם. אלו הם סופרי סת"ם.

צרו קשר עם סופר סת"ם עוד היום! ניתן להשאיר פרטים בטופס או לחייג: 052-9095449

פועלים לפי הלכות ייצור

יש כאלה אשר יחשבו כי המשימה של כתיבת ספר תורה שלם היא מעייפת דיה, או אולי פשוטה. אולם, כשאר יורדים אל עומקה של העבודה אשר נדרשת מסופר סת"ם, מבינים עד כמה מדובר בעבודה סיזיפית של ממש, אשר עבורה צריכים את האופי של אדם בעל רמה גבוהה של סבלנות והגעה אל השלמת המשימה לא מתוך חופזה אלא מתוך ההשקעה של כל הזמן הנדרש עם שימת לב לכל אות ואות וכתיבה בדיוק לפי כל הדינים המפורטים בספרי הלכה אשר עוסקים בתחום הזה של כתיבת סופר סת"ם, כגון "קסת הסופר" ו"משנת סופרים", שניהם ספרים מוכרים שנכתבו על ידי רבנים מכובדים ביהדות כולה.

סגנונות של כתיבה

מלבד העובדה כי ההלכה מחייבת כתיבה של כל אחד מהכתבים של סופר סת"ם ביד ימין ובאותה היד לבצע את התיקונים הנדרשים, אחרת הדבר הופך את הכתיבה ללא כשרה, אלא אם מדובר באדם איטר יד אשר מלכתחילה כותב ומתקן ביד שמאל כל העת של הכתיבה עד לתומה.

מעבר לכך, זה מקסים לראות כי יש סגנונות של כתיבה שיכולים להיות בסגנון ספרדי, בסגנון אשכנזי או אף בסגנון חסידי. ההתאמה נוצרת לפי הנדרש, על ידי האדם המזמין כאשר ישנם ספרים אשר מוכנים כבר בסגנונות השונים לשם רכישה, במידה ואין כל דרישות נוספות בהזמנה אישית שבה מתעכבים על יופי הכתיבה ובחירה של סופר סת"ם ספציפי עבור הכתיבה.

 

כתוב/כתבי תגובה