מהן הדרכים לשפר את יכולות הלמידה?

אהבתם? שתפו את הפוסט

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

יכולת למידה הינה יכולת חשובה מאוד לחיים שלנו. ככל שאנחנו מסוגלים ללמוד, ככל שאנחנו לומדים אנחנו מפתחים מיומנויות ויכולות, רוכשם עוד ועוד ידע ויכולים לשפר את איכות החיים שלנו. בנוסף הלמידה מקדמת אותנו במישור התעסוקתי ונוכל להרוויח יותר אשר יהיה לנו ידע מקצועי נרחב יותר. השאלה הגדולה היא מה עושה מי שאין לו יכולות למידה טובות? מה יוכל לעשות אדם שרוצה ללמוד, רוצה להשכיל ורוצה להתמקצע, אך קשה לו עם למידה? 

דרכים לשיפור יכולות הלמידה

התשובה היא שיש דרכים מקצועיות לשיפור יכולת הלמידה. מדובר על כלים מקצועיים שהתפתחו במהלך השנים כדי לתת מענה למי שרוצה ללמוד, למי שרוצה להתמקצע ולרכוש עוד ועוד ידע, אך מחמת נתונים מסוימים הוא אינו מצליח לעשות את זה. הקושי עשוי לנבוע מקשיי קשב וריכוז, עלול להיות קשור ללקות מסוימת או מהיעדר מוטיבציה ללמידה. לכל אלו אפשר למצוא מענה באמצעות דרכים לשיפור יכולות הלמידה.

כמובן שכדי שהדרך לשיפור הלמידה תתברר כאפקטיבית חשוב מאוד להתאים את השיטה לקושי של הלומד. אם מדובר על לומד סטנדרטי שרק צריך שיפור כדי להיות יעיל יותר ומצליח יותר, המענה יהיה מסוג אחד. אם מדובר על לומד שיש לו קושי מהותי והוא מוגדר כבעל הפרעה, התשובה שלו תהיה אחרת. בכל מקרה חשוב מאוד להבטיח התאמה מיטבית וכן לבחור שיטת לימוד אפקטיבית באמת. כי בסופו של דבר אלו מבטיחים את הפתרון המבוקש, ועשויים לשפר את יכולת הלמידה במידה רבה. אז אם אתם רוצים ללמוד ולא מצליחים, אם הילד או המתבגר לא מממשים את הפוטנציאל שלהם – ניתן למצוא דרכים לשפר את יכולות הלמידה ולהצליח למרות הקושי ללמוד בהצלחה.

למידע נוסף על ניהול זמן בעבודה, הקליקו על הלינק!

אולי יעניין אותכם:

מה לומדים בסדנאות שוקולד?

סדנאות שוקולד הן דרך מצוינת לחקור את עולם השוקולד. הם מלמדים אותנו על ההיסטוריה של השוקולד ואיך מייצרים אותו, כמו גם איך מכינים אותו בעצמנו.

קרא עוד »