מצוקת קברים בישראל: הקברים החדשים באים בזוגות

קבורה בזוגות

אהבתם? שתפו את הפוסט

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

כידוע, ישראל מתמודדת עם בעיה לא פשוטה, מחסור באדמות פנויות. זה בא לידי ביטוי בדיור, זה בא לידי ביטוי בתעשייה, בחקלאות, בשטחים ירוקים, וזה גם בא לידי ביטוי בבתי קברות. לכן מוצאים פתרונות יעילים איך להתמודד עם הבעיה ולקבור בצורה מתאימה.

צרו קשר עם סופר סת"ם עוד היום! ניתן להשאיר פרטים בטופס או לחייג: 052-9095449

איך מתמודדים עם מחסור באדמות פנויות בבית קברות?

כשיגיע היום, בתקווה שיגיע כמה שיותר מאוחר, תרצו לדעת בוודאי איך לארגן הלוויה מכובדת לקרובים שלכם. תרצו לייצר לוויה מרשימה, מכובדת, כזו שתלמד על היחס והרגש שלכם כלפיהם ועד כמה הם היו נוכחים ופעילים בחיים שלכם.

אך לפני שאתם מתחילים לחשוב על הלוויה עצמם, מה בדיוק היא תכלול, אילו דברים ייחודים יתלוו אליה, בשביל שתייצג נאמנה את מי שהם היו ואת מה שאתם מרגישים כלפיהם, הרי שעליכם או עליהם לדאוג שיש מקום לקבור אותם. קרי, שתהיה להם חלקת קבר מתאימה.

הבעיה היא, שעם השנים הצטמצמו מאוד השטחים בהם ניתן לרכוש חלקות קבר רגילות. בתי הקברות לא גדלים, ברוב המקומות, על מנת שלא יתפסו שטח שמיועד לדברים אחרים, והחלקות הפנויות מתמלאות. לכן צריך למצוא דרכים כיצד לקבור את הקרובים בצורה נאותה. אחת האופציות היא קבורה בזוגות.

מהו הרעיון של קבורה בזוגות?

לא מעט זוגות נשואים או אפילו בני משפחה קרובים, מעדיפים להיקבר ביחד, בחלקה משותפת, עם מצבה אחת שמכסה את כל החלקה. צריך לומר שעל פי ההלכה ניתן לקבור בזוגות או קבורה משפחתית, ועושים זאת באמצעות בור עמוק, כשהנפטר הראשון נקבר בעומק ומעליו הנקבר השני. כך פותרים את הבעיה של השטח וגם מאפשרים לבני הזוג או למשפחה להיקבר ביחד.

יש פה לא רק ייחודיות בקשר ללוויה, אלא מעבר לכך. בני המשפחה האבלים יכולים להגיע אל הקבר, בין אם זה במהלך השנה ובין אם זה ביום השנה או בכל ציון של יום מיוחד אחר, להתפלל או לשהות במחיצתו, מבלי שיצטרכו לחלק את זמנם בין הקברים השונים, כך הם יוכלו להיזכר ולהתאבל על כל מי שקבור במקום.

אולי יעניין אותכם:

כללי
dana

מחיר הסכם ממון

לא מעט זוגות בוחרים לערוך הסכם ממון עוד בטרם הם מתחתנים או לאחר החתונה. הסכם ממון רלוונטי גם עבור זוגות נשואים וגם עבור זוגות ידועים

קרא עוד »