איך בונים תוכנית עבודה בתחום גיוס המשאבים לארגון?

איך בונים תוכנית עבודה בתחום גיוס המשאבים לארגון?

בשנים האחרונות יש לא מעט ארגונים, לרבות סטארט-אפים ועמותות רשומות, שזקוקים לתוכנית עבודה מסודרת ומקצועית שמטרתה לגייס משאבים, ולו בשל התחרותיות הגוברת בתחום. בניית תכנית עבודה היא חלק בלתי נפרד מתהליך גיוס המשאבים, זאת כדי שתוכלו לעבוד באופן מסודר ומושכל. אבל כיצד ניתן לעשות זאת? הנה כמה טיפים חשובים.

צרו קשר עם סופר סת"ם עוד היום! ניתן להשאיר פרטים בטופס או לחייג: 052-9095449

בניית תכנית עבודה שנתית

ארגונים רבים מבקשים לגייס משאבים לטובת הארגון והמשך הפעילות. לשם כך, יש לבנות תכנית עבודה מסודרת, ולו כדי להגשים את המטרה. ניכר כי תכנית עבודה עסקית ממוקדת מטרה בהחלט עשויה להניב תוצאות חיוביות, ועל כן היא מומלצת במיוחד. על מנת שתוכלו גם אתם לבנות תכנית ייחודית המתאימה לארגון שלכם, תוכלו להירשם אל קורסים והכשרות בתחום, או לחלופין לשכור בעל מקצוע שיסייע לכם בבניית התוכנית.

כיצד לגבש את תכנית העבודה?

ראשית חשוב להגדיר את המטרה העיקרית שלכם, לרבות סכום הכסף הנחות לכם, רק כך תוכלו לבנות את התוכנית באופן מושכל ונכון. לאחר שתגדירו יעד, תוכלו לחשוב על הפעולות שנחוצות להשגתו, כשיש לחשוב על פעולות ברות השגה וריאליות.

כמו כן, אם אתם עתידים להיעזר בתורמים פוטנציאליים או תורמים חדשים, חשוב לבצע מחקר ולהבין מול מי אתם עומדים. לא מספיק רק להכיר את השם של התורם ואת התחום המועדף עליו, אלא שיש להכיר גם את הארגונים שלהם הוא נוהג לתרום.

מלבד זאת, נסו ליצור מעין תכנית בה תעברו על ההצלחות שלכם, כמו גם הכישלונות מהשנים הקודמות. נסו לנתח את הנתונים ולציין לעצמכם נקודות לשימור ולשיפור. יתרה מזאת, קחו בחשבון שישנם מקרים בלתי צפויים – כדאי לנסות ולצפות את הכשלים שעלולים להתרחש במהלך העבודה השנתית.

יתר על כן נציין כי חשוב לכתוב תכנית מסודרת, בה כל אדם בארגון יודע את משימותיו ויודע כיצד עליו לפעול. קחו בחשבון גם את פעילות המתנדבים, ולו כי הם עשויים לתרום לא מעט להצלחת התוכנית העסקית, ולקידום מטרות הארגון.

 

גיוס משאבים הוא תהליך, ועל כן חשוב לבנות תכנית ממוקדת מטרה וברת יישום. בהצלחה.

כתוב/כתבי תגובה