אילו בדיקות עושים לאבחון אבנים בכליות?

אילו בדיקות עושים לאבנים בכליות? אבנים בכליות נוצרות בקרב 15 אחוזים מהאוכלוסייה רובן נשים, כאשר מדובר על מצב של היווצרות גבישים בכליות ומערכת השתן בשל אי ריקון פסולת שאמור להתבצע על ידי הגוף.

אהבתם? שתפו את הפוסט

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

אילו בדיקות עושים לאבנים בכליות? אבנים בכליות נוצרות בקרב 15 אחוזים מהאוכלוסייה רובן נשים, כאשר מדובר על מצב של היווצרות גבישים בכליות ומערכת השתן בשל אי ריקון פסולת שאמור להתבצע על ידי הגוף. כשהריקון לא נעשה, מצטברות אבנים מסוגים שונים וגדלים שונים ויש לאבחן ולבדוק במה מדובר. 

צרו קשר עם סופר סת"ם עוד היום! ניתן להשאיר פרטים בטופס או לחייג: 052-9095449

תסמינים לאבנים בכליות

בין אם אתם ניגשים ישר לבדיקה של רופא ובין אם אתם רוצים לדעת מהם התסמינים לאבנים בכליות חשוב שתכירו את התסמינים הבאים:

כאב חד בצד הבטן או במרכזה, כאב שמקרים לירכיים וכאבים מתחת לקשת הצלעות. 

לעיתים הכאבים יהיו באזור הגב כאבים כאלה ממוקמים בדרך כלל מתחת להיכן שנמצאות האבנים. 

בחילות והקאות.

חום גבוה.

חוסר נוחות משך כמה שעות טובות.

בכול מקרה של כאבים ותסמינים כאלה חשוב לגשת לטיפול רפואי ולבצע בדיקות ואבחון. 

אז איזה בדיקות עושים לגילוי אבנים בכליות? 

אבחון אבנים בכליות מבצעים באמצעות צילום רנטגן. צילום כזה מציע אבחון ראשוני וזיהוי האבנים, משום שבדרך כלל ניתן לראות אותן כבר בצילום חלל בן ריק. במקרה של חוסר זיהוי תתבצע בדיקת סי.טי באזור הבטן והאגן. רופאים מומחים יכולים לסייע באבחון מהיר יותר ללא המתנה בדרך כלל  בעיקר כאשר בוחרים רופא פרטי, ולאחר מכן התאמת שיטת הטיפול בנכונה בחל משימוש בגלי הדף חיצוניים לריסוק האבנים עד שימוש בקרני רנטגן והדף לזיהוי ושבירת האבנים תוך ריסוק כדי שהאבנים יצאו מהשופכה ובמקרים מסוימים יהיה גם צורך בניתוח. לכן יש לנות אל מומחים בתחום. 

 

אולי יעניין אותכם:

מורה פרטי למדעי המחשב
כללי
dana

מורה פרטי למדעי המחשב

לימודי מדעי המחשב הם בסיס להשתלבות עתידית בענף ההייטק ובמשרות אחרות שכוללות שכר גבוה ותנאים טובים. השקעה בלימודי מדעי המחשב היא השקעה חכמה בעתיד שלכם.

קרא עוד »
קורס קוסמות
כללי
dana

איך לומדים להיות קוסם

קוסם – חלום ילדות או יעוד אם בילדות נפעמתם למראה האיש על הבמה שהצליח להרים ילד שוכב באוויר, בהפסקות בבית הספר הצגתם לחברים פעלולים ובארוחה

קרא עוד »