איך בודקים טושים ללוח מחיק בלי לקשקש הלוח

לוח מחיק

אהבתם? שתפו את הפוסט

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

קניתם טושים ללוח המחיק שיש לכם בבית. איך תדעו אם הם טובים? אולי טעיתם ואינם מחיקים, אולי הם מחיקים אך מאיכות גרועה שתכתים לכם את הלוח. כמובן שתמיד קיימת האפשרות לרוץ למשרד של החבר ולקשקש על הלוח שלו בסתר, אך על אף שהיא מפתה היא לא קולגיאלית. אז איך תדעו אם הטוש המחיק שלכם אכן מחיק מבלי לקשקש על הלוח שלכם?

צרו קשר עם סופר סת"ם עוד היום! ניתן להשאיר פרטים בטופס או לחייג: 052-9095449

תחילת דרכו של הטוש המחיק לא היתה סוגה בשושנים ובשנים הראשונות הוא ספג מבטי גועל ודחיה בשל ריחו הנוראי.

בנוסף על ריחו החזק הטוש המחיק של פעם  נמצא כמזיק לבריאותנו בשל החומרים הרעילים שהיו בו. אולם, מאז ועד היום פותחו טושים מחיקים בטוחים לשימוש ואקולוגיים. 

קנו לוח מחיק וחומרים נלווים >>>

הלוח המחיק או הטוש המחיק – אצל מי קורה הקסם?

אם שאלתם את עצמכם מי האחראי לפעולת המחיקה, האם זה הלוח שעשוי מחומרים המאפשרים מחיקה מהירה או אולי החומרים מהם עשוי הטוש הם האחראים לקסם הזה?

הרכב החומרים בטוש מחיק מכיל פיגמנט שנותן לו את הצבע, חומר ממס שלרוב יהיה אלכוהול לא רעיל בעל יכולת התנדפות גבוה ופולימור שהוא החומר הפעיל. 

סוג הפולימור שנעשה בו שימוש בטוש מחיק הינו פולימור שומני כמו סיליקון למשל. תפקיד הפולימור הוא לשמש חיץ בין הטוש למשטח אטום (ללא נקבוביות) ובכך למנוע את חדירת הפיגמנט מעבר לשכבה החיצונית – אפקט זה מאפשר מחיקה מהירה ונקיה של הטוש. 

כפי שניתן לראות, מדובר במערכת יחסים דו כיוונית שבה חומרי הטוש המחיק מותאמים לחומרי הלוח המחיק.  

מכאן, שניתן לבדוק את הטוש המחיק על כל משטח אטום כגון ניילון, שמרדף וזכוכית בטרם השימוש על הלוח המחיק. 

 

אולי יעניין אותכם:

קורס DJ לנוער

  צרו קשר עם סופר סת"ם עוד היום! ניתן להשאיר פרטים בטופס או לחייג: 052-9095449 שמך מייל טלפון אשמח לקבל פרטים >>   אחד הקורסים

קרא עוד »