סופר סת"ם מה זה

סופר סת"ם מה זה

אנו מורגלים לראות כל מיני ספרי קדושה של היהדות באופן די רגיל, ולא ממש רבים מפנימים את ההבנה כי את כל כתבי הקודש הזה לא הדפיסה מכונה, וכי עבור ספרי תורה, תפילין, מזוזות, ומגילות יש למעשה אדם אשר אמון על ההכנה של כל אחד מאלה, אות אחר אות, מילה אחר מילה בדיוק רב ולפי ההלכה. מדובר במשימה לאנשים אשר יכולים להתעמק בכל הפרטים הקטנים ולהם יש את הסבלנות לבצע כתיבה כזו עם יכולת טכנית של כתיבה ברמה מדויקת וגם יפה.

צרו קשר עם סופר סת"ם עוד היום! ניתן להשאיר פרטים בטופס או לחייג: 052-9095449

מקצוע עתיק יומין

האדם אשר אמון על המשימה המופלאה הזו של כתיבת ספרי קדושה, מזוזות, תפילין ומגילות הוא סופר סת"ם אשר קיבל את שמו המיוחד בשל הראשי תיבות של הכתבים המיוחדים הללו ביהדות שבהם נעשה שימוש בטקסים השונים של הדת.

מסופר סת"ם יכולים לרכוש תפילין חדשים עבור הבן אשר חוגג במזל טוב טקס בר מצווה, וניתן להזמין כתיבה של ספר תורה עבור בית כנסת ועם הקדשה לעילוי נשמתו של קרוב משפחה. כל אחד מאלה יכול להיעשות מול אותו הסופר, כשאר יש סופרים וחנויות שמוכרות פריטים שכאלה מוכנים מן המלאי לעומת הזמנה אישית שגם היא אפשרית עבור כל אחד.

איך יודעים שזה כשר

הבעיה עם מגילות קלף ועם דיו אשר כתוב עליהן היא הבעיה הטבעית ביותר של הבלאי. מגילת קלף יכולה להינזק וכך גם הכתב יכול להימחק לאחר שחלפו להן עשרות של שנים עם שימוש, גם כאשר הוא זהיר ככל האפשר. דבר זה יכול להפוך את הכתבים הללו ללא כשרים עבור הפעולה אשר לשמם הם הוכנו, למרות שלעיתים ניתן לבצע מקצה של תיקונים לפי ההערכה של סופר סת"ם מיומן ובהתאם להלכה.

כתוב/כתבי תגובה