איך הופכים להיות שמאי מקרקעין

אהבתם? שתפו את הפוסט

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

היום ניתן למצוא לא מעט אנשים, המחפשים אחר המקצוע המושלם עבורם. לא מעט אקדמאיים למשל, מעוניינים לבצע הסבת מקצוע, במטרה ללמוד תחום רווחי ומשתלם יותר. אנשים רבים סיימו את לימודיהם באקדמיה, אך מצעו את עצמם עם עבודה בינונית שכלל אינה קשורה לתחום הלימודים שלהם. לכן רבים מהם מעוניינים לשדרג את איכות החיים שלהם, ולאתר מקצוע נדרש, רווחי ומעניין. שמאי מקרקעין נחשב לאחד המקצועות המבוקשים ביותר בארץ, היות ומדובר על תחום שסובל קשות ממחסור בכוח אדם. תחום זה נחשב לאחד התחומים המתפתחים ביותר, היות ושוק הנדל"ן בארץ רק הולך ותופס תאוצה. לכן תמיד יש צורך בשמאי מקרקעין, שיוכלו להעריך את השווי של הדירות, המשרדים, המפעלים וכדומה. לא מעט בנקים, חברות בנייה ואף אנשים פרטיים, נעזרים בשירותיהם של השמאים לצורך הערכת שווי הנכס וביצוע מכירות משתלמות יותר.

צרו קשר עם סופר סת"ם עוד היום! ניתן להשאיר פרטים בטופס או לחייג: 052-9095449

 

לימודי שמאי מקרקעין – כל אחד יכול!

היום כל אחד יכול ללמוד את התחום ולהפוך לשמאי מקרקעין. ניתן למצוא מכללות שונות המספקות קורסים פרונטליים או מקוונים, אשר אמורים לספק את כל החומר הקשור לתחום. חשוב כמובן לבחור במכללה מוכרת וידועה שמתמחה בתחום, על מנת להבטיח לעצמכם קורס שמאות מקרקעין של מכללת אפיק. למשל, קורס ברמה גבוהה יכלול מידע לגבי דינים, מיסוי, תכנון ובניה, הנדסת בניין, סטטיסטיקה, מיקרו ומקרו כלכלה, יסודות החשבונאות והיכולת לנתח דוחות כספיים, יסודות המימון והיכולת להשתמש בהם לצורך שומת מקרקעין, תורת השמאות ועוד. לאחר סיום הקורס, יש צורך לגשת למבחנים של מועצת השמאים, הכוללים סך הכול שלושה מבחנים ומצריכים שנת התמחות. לאחר מכן, ניתן לקבל רישיון שמאי מקרקעין מטעם משרד המשפטים.

לסיכום, כל מי שמעוניין ללמוד מקצוע חדש או לבצע הסבה, מוזמן ללמוד שמאות מקרקעין במכללת אפיק, על מנת לזכות במקצוע נדרש ומשתלם.

אולי יעניין אותכם:

כללי
dana

מחיר הסכם ממון

לא מעט זוגות בוחרים לערוך הסכם ממון עוד בטרם הם מתחתנים או לאחר החתונה. הסכם ממון רלוונטי גם עבור זוגות נשואים וגם עבור זוגות ידועים

קרא עוד »