מה פירוש סופר סת"ם

מה פירוש סופר סת"ם

אחד מן העזרים של טקסי היהדות שבהם משתמשים הגברים בתפילות השונות שלהן הם מחויבים הם כאלה שכוללים דברי קודש שכתובים ביד אדם, ואינם מודפסים. את הכתיבה הזו מבצעים סופרי סת"ם שלהם יש מדריכי הלכה אשר מפרטים לפרטים הכי דקים וקטנים את הדרך להשיג כתיבה של ספר תורה, מזוזה, תפילין או מגילה בצרה שאינה פסולה. הפירוש של סופר סת"ם נבע מכינוס כל כתבי הקדושה הללו למילה אחת עם ראשי תיבות.

צרו קשר עם סופר סת"ם עוד היום! ניתן להשאיר פרטים בטופס או לחייג: 052-9095449

רוכשים ספרי תורה

ספרי התורה אשר ממוקמים להם בהיכל או בארון הקודש של בית כנסת הם כאלה אשר אינם מודפסים על ידי מכונה, וארוכים ככל שיהיו הם נכתבים על ידי סופר סת"ם. הפירוש של סופר סת"ם הוא למעשה טמון בראשי התיבות שכוללים את המילים ספרי תורה, מזוזות, תפילין וספרי מגילות, כתבים אשר בהם מבצעים שימוש לטקסים השונים של היהדות במשך של אלפי שנים ומועברים מבן לאב בפרקטיקה היומית ובימים שבהם מגיעים לבית הכנסת באופן מיוחד. כאשר רוצים לרכוש ספר תורה אשר כתוב על ידי סופר סת"ם, צריכים להבין את כל הפרטים הנוגעים לכך.

יש מוכן ויש בהזמנה

מכיוון שהעבודה של סופר סת"ם היא לא כזו אשר מבוצעת בהתנדבות אלא בתור מקור של פרנסה, העלות של כתיבה של מזוזה, מגילות, ספר תורה או תפילין משתנה לא רק לפי ההזמנה של הפריט עצמו אלא גם לפי משתנים נוספים אשר משפיעים בסופו של עניין על המחיר גם.

יש אנשים אשר מעדיפים ללכת ולבצע הזמנה אצל סופר סת"ם מוכר ומיומן, ויש אחרים אשר אין להם בעיה לגשת על מנת לרכוש תפילין מוכן אשר נמכר במקום מהימן שבו יש מכירה של חפצי קודש ברמה גבוהה ועם שימת דגש לגבי האיכות והכשרות של הכל מאלף ועד תו. מה עדיף מבין אלה תלוי בפריט הנדרש ובתקציב הקיים אצל כל אדם בצורה אישית למדי.

כתוב/כתבי תגובה