אומניות לחימה – איך הם התפתחו?

אומניות לחימה – איך הם התפתחו?

המאמר באדיבות Xwear

צרו קשר עם סופר סת"ם עוד היום! ניתן להשאיר פרטים בטופס או לחייג: 052-9095449

 

כל התחום של אומנויות לחימה זה לא משהו חדש. הוא היה כבר לפני שנים רבות. יש הרבה הטוענים כי אפשר למצוא עדויות ושרידים לאומנויות הלחימה השונות שהיו קיימות בעולם לפני מאות ואף אלפי שנים. אז יש אומנויות לחימה שנשארו ואף שרדו אתנו עד היום, אך מנגד ישנם אומנויות לחימה שכבר אבדו מן העולם ולא נשאר מהם כל זכר.

סגנונות לחימה וההתפתחות שלהם

למעשה ניתן לזקוף את כל ההתפתחות בכל מה שקשור לסגנונות לחימה למדינות המזרח. יפן, הודו, סין אשר דווקא שם נוסדו אומנויות לחימה רבות. הם אלו אשר גם הפיצו את אותן האומנויות ברחבי העולם כולו. על פי מה שעולה מתחקירים שנערכו על הנושא של אומנויות לחימה עולה כי מי שהביא בכלל את כל אומנויות הלחימה הללו אל מדינות המזרח היה נזיר בודהיסטי שנקרא בודהירמה. הוא הביא את האומנויות הללו לסין על מנת ללמד את הנזירים שבסין איך וכיצד לחזק את הגוף שלהם. הוא אימן אותם ולימד אותם תרגילים שונים כאשר הם לקחו את אותם התרגילים ועשו בהם שימוש לצורך הגנה עצמית ותקיפה.

> למגוון ציוד ואביזרים לחיזוק ועיצוב הגוף לחצו כאן!

אומנויות לחימה וסרטי קולנוע

לאחר מלחמת העולם השנייה החלו להופיע סגנונות הלחימה הללו גם אל העולם המערבי כאשר בסרטי קולנוע רבים החלו לעסוק באותן אומנויות. הסרטים הם אלו שחשפו לראשונה את סגנונות הלחימה בעולם המערבי. באותה תקופה עברו מורים ומדרכים רבים מהעולם המזרחי אל העולם המערבי על מנת לספק את הביקוש הרב, ללמד ולהדריך בני נוער וילדים את אומנויות הלחימה השונות אותן הם הביאו איתם מהמזרח.

בהמשך החלו לעשות שימוש באומנויות לחימה גם בצבאות השונים ברחבי העולם כולו. המערב הכיר בכך כי מדובר באומנויות יעילות וחיוביות עד שכיום אנחנו עדים לכך כי בצבאות רבים ברחבי העולם מלמדים ומנחילים במסגרת ההכשרות הצבאיות גם את אומנויות הלחימה המזרחיות.

בישראל נעשה גם כן שימוש נרחב באומנויות לחימה. בעיקר בקרב מגע שזוהי האומנות הכי מוכרת והכי פופולרית בצבא. כיום אנחנו מוצאים בכל מקום בארץ מוסדות לימוד המלמדים את אומנויות הלחימה השונות.

 

כתוב/כתבי תגובה