5 תרגילים לשיפור זיכרון שאפשר לתרגל באופן יומיומי!

שיפור זיכרון

אהבתם? שתפו את הפוסט

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

מרגישים שאתם מתחילים לשכוח דברים? הזיכרון לא כמו מה שהיה או שאתם רוצים לחדד את המוח בצורה יעילה? ענת אפרת נותנת לכם 5 תרגילים של שיפור זיכרון שאפשר לתרגל כמעט בכל מקום, באופן יום יומי ובלי בעיות. 

צרו קשר עם סופר סת"ם עוד היום! ניתן להשאיר פרטים בטופס או לחייג: 052-9095449

  1. לימדו שפות ומילים חדשות 

כאשר אנו לומדים מילים חדשות, אזוריים מוחיים מתעוררים לפעולה. למידה של מילים או שפות חדשות מגרים את המוח ובונים קשרים קוגניטיביים חדשים. שמעתם מילה חדשה? בזמנכם הפנוי חפשו במילון את המשמעות. התחילו להעשיר את אוצר המילים היום יומי שלכם במילים חדשות. 

  1. הרכיבו פאזלים 

נמצא כי אפשר לחולל שיפור זיכרון כאשר מפעילים את המוח ומאתגרים אותו מבחינה קוגניטיבית. הרכבה של פאזלים גורמת לנו להסתכל על התמונה בדרכים שונות ולהפעיל מרכזי מוח שונים. אלה לא חייבים להיות פאזלים ענקיים. אפילו פאזלים לא גדולים במיוחד, עושים את העבודה. 

  1. השתמשו בחושים באופן מודע 

לכולנו יש 5 חושים, אך רובנו לא עושים בהם שימוש מודע לאורך זמן. התחילו להשתמש בחושים שלכם, אל תשאירו אותם רדומים. כל חוש מפעיל אזורים נוספים במוח והשימוש בכמה חושים יחד מכיל מפות קוגניטיביות חזקות. מסתבר שההורים שלנו לא ידעו מה הם אומרים, כאשר ביקשו מאיתנו לא לשחק באוכל. הקפידו לגעת, לטעום, להריח, להקשיב. גם תיהנו מכך וגם תחוו שיפור זיכרון ניכר. 

  1. למדו משהו חדש 

אין כמו למידה של משהו חדש כדי להביא שיפור זיכרון. לא מדובר רק בעובדות אלא בלימוד של יכולות או מיומנות. למשל, למדו לרקוד, למדו לשחק קלפים, למדו לנגן. עצם הלימוד של משהו חדש ישפיע גם על פעולת המוח ועל הזיכרון שלכם. 

  1. רגיעה למוח 

תרגילי נשימה ומדיטציה משפיעם גם הם על חדות המחשבה והזיכרון. נסו והיווכחו. 

אולי יעניין אותכם: