השוני בניגון גיטרת בס

השוני בניגון גיטרת בס


במשך מאות שנים, הקונטרבס היה מתנגן באולמות קונצרטים ברחבי העולם. באמצע המאה העשרים, היה לנגני בס מכשיר חדש שעליו ניתן היה לתרגל את כלי ההקשה שלהם: גיטרת הבס. הכלי, הידוע גם בשם בס חשמלי, הרחיב את האפשרויות בניגון מוזיקת הפופ, ג'אז, רוק, קאנטרי, היפ הופ, R&B, ואפילו מוזיקה קלאסית.

צרו קשר עם סופר סת"ם עוד היום! ניתן להשאיר פרטים בטופס או לחייג: 052-9095449

מהי גיטרה בס?

גיטרה בס היא כלי מיתר מרוט שנבנה בסגנון גיטרה חשמלית אך מייצר תדרים נמוכים יותר. הוא מפיק צליל כאשר מיתרי הבס המתכתיים שלו רוטטים מעל טנדרים מגנטיים, אחד או יותר (אם כי מדי פעם משתמשים בהם גם בטנדרים לא מגנטיים). בזמן זה הטנדרים משדרים אות, דרך כבל מכשיר למגבר, המאפשר לשמוע את הבס במגוון רחב של נפחים.

 

כמה מיתרים יש לגיטרה בס?

לרוב, גיטרות הבאס יש ארבעה מיתרים, אך דגמי חמש מיתרים, שישה מיתרים, שבעה מיתרים ושמונה מיתרים מועדפים על ידי מוזיקאים מסוימים. בס עם ארבעה מיתרים מכוון באופן מסורתי ומקובל ל – 4 (כמו מיתרי גיטרה), עם כוונון ספציפי משלו.

 

פעולות ומהלכים בגיטרת בס

פעולות בעת בשימוש בגיטרת בס: תפיסת מהלכים בגיטרת בס עלולות להיות מאתגרות למדי בהתחלה.
יש כמה טיפים שיקלו עליכם. 

ראשית, כשאתם עושים מהלומה אתם לא צריכים לטייל בכל ששת המיתרים גם אם האקורד שאתם משחקים עליו משתמש בכל ששת המיתרים. רוב האנשים, בדרך כלל, יפגשו במיתרי 3 – 5 הראשונים במדרגותיהם. 

עצה שניה, היא להשתמש רק במיתרים שאותם אתם צריכים כדי לשוטט על המיתרים אשר תביא לכם את עוצמת הקול המתאימה שאתם צריכים לשיר שאתם מנגנים. נסו כמה פעולות נינוחות על מיתרי גיטרת הבס והקפידו לזכור את שני הטיפים הקודמים.

 

פריטה על אקורדים באופן נקי

אם אתם מתקשים להפוך את האקורדים לנקיים וברורים, תוכלו לנסות לקרב את המרפק לגופכם.
זה יכול להביא את היד שלכם במצב טוב יותר, להגיע למיתרים. תוכלו גם לנסות להשתמש בשיטה הקלאסית להחזקת הגיטרה עם שרפרף רגליים, ולעמוד או לשבת עם רצועה מחוברת לגיטרה.
מוזמנים להיכנס לאתר של אבי גיל ולמצוא גיטרות למכירה.

כתוב/כתבי תגובה