בניית קורות חיים

בניית קורות חיים

אהבתם? שתפו את הפוסט

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

קורות חיים הם הרושם הראשוני של המעסיק הפוטנציאלי, דרך כמה פרטים די בסיסיים שכתובים על הנייר הוא צריך להתרשם באופן ראשוני האם המועמד שעומד מאחורי קורות החיים יכול להתאים לארגון ולתפקיד אותו מעוניינים לאייש ובמידה וכן להזמין את המועמד לראיון. 

מה חשוב לדעת בהקשר לכתיבה של קורות חיים

קורות חיים נכתבים לפי כללים וחוקים מסוימים. יחד אם זאת יש הבדלים מסוימים בין מקצועות אך התבנית הבסיסית היא אותה תבנית. לרוב מומלץ שקורות החיים יכתבו על דף אחד בלבד, בצורה מסודרת ומובנית תוך כדי הקפדה על פונט אחיד וקריא, הקפדה על מרווח בין שורות ופסקאות, הדגשה מתאימה וכמובן ניסוח ברור ומתומצת. אם קורות החיים הם באנגלית כדאי לוודא שהביטויים והמושגים כתובים בצורה נכונה וכמובן שחשוב שקורות החיים יותאמו למשרה אליה מגישים מועמדות ולא קורות חיים אחידים לכל המשרות.

מה חשוב שיופיע בקורות החיים

בזמן בניית קורות חיים יש חשיבות לכך שהם יכללו מספר קטגוריות כמו:

  • פרטים אישיים כולל מידע ליצירת קשר.
  • ניסיון תעסוקתי.
  • השכלה רלוונטית.
  • ידע בשפות.
  • כישורים ויכולות נוספים רלוונטיים.

מהן הדרכים לבניית קורות חיים בצורה נכונה

כתיבת נכונה ומקצועית של קורות חיים יכולה להתבצע במספר דרכים כאשר אחת מהדרכים זה לפנות לאנשי מקצוע המתמחים בכתיבת קורות חיים. דרך נוספת היא להוריד מהאינטרנט מבנה מוכן של קורות חיים ולכתוב את קורות החיים בהתאם לאותה תבנית, ויש דרך שהפכה לנפוצה ומאוד שימושית עבור אנשים רבים וזה שימוש במחולל קורות חיים אשר נמצא באתרים שונים, בעיקר כאלו שעוסקים בפרסום משרות דרושים כאשר המחולל עובר שלב שלב במחולל וממלא את הפרטים בהתאם ובסופו של התהליך מופקים לו קורות חיים מסודרים ומעוצבים.

למידע נוסף היכנסו לאתר: https://expoint.co/he/

אולי יעניין אותכם: