לימודים אונליין – האם זה באמת משתלם לנו

לימודים אונליין – האם זה באמת משתלם לנו

במשך שנים, עוד מהיותנו ילדים, היינו רגילים לקחת תיק וללכת לכיתה בשביל ללמוד. כך היה ביסודי, אחר כך בתיכון ואחר כך באוניברסיטה או במכללה. למדנו שככה לומדים, התרגלנו לשיטת לימוד זו.

צרו קשר עם סופר סת"ם עוד היום! ניתן להשאיר פרטים בטופס או לחייג: 052-9095449

עם השנים, בוודאי בשנים האחרונות, אנחנו למדים שיש שיטה אחרת, אופציה שונה והיא מאפשרת לנו ללמוד מהבית, מבלי שנצטרך ללכת לכיתה וליהנות מרמת לימודים לא פחות טובה אולי אפילו יותר, ליהנות מחומר לימודים הרבה יותר מעודכן, שיטה הרבה יותר מתקדמת וגמישה לצרכים ולתנאים שלנו. הכוונה ללימודים אונליין.

הרעיון הוא פשוט, במקום ללכת לכיתה וללמוד, אנחנו יושבים מול המחשב ולומדים קורס אונליין כפי שאנחנו רוצים. יש קורסים שמועברים בשעות ובימים קבועים, כאשר יש מרצה, אפשר לייצר איתו תקשורת תוך כדי השיעור, וכמובן מקבלים עבודות, יש מבחנים והכל. כמו כן, יש קורסים שאין בהם נוכחות של מורה, אנחנו לא צריכים לשבת בשעה ספציפית מול המחשב וללמוד, אנחנו יכולים לעשות את זה מתי שנוח לנו, מתי שזה רלוונטי עבורנו.

האם זה משתלם לנו?

ובכן, לימודים אונליין יכולים מאוד להשתלם בתנאי שאנחנו עונים על כמה דרישות. ראשית, בוחרים קורסים אונליין שמתאימים לנו מבחינת העניין והרמה, שנית, אם יש לנו משמעת עצמית ללמוד בעצמנו מבלי שנצטרך ללכת לכיתה ולשבת מול המורה, שלישית, אנחנו צריכים להיות מאוד מרוכזים, מאוד קשובים, אנחנו צריכים להיות מסוגלים להכיל את החומר.

חשוב לומר, לימודים אונליין יש להם יתרון עצום והוא, אפשר ללמוד אותם מכל מקום, לא רק בבית ולא רק מול המחשב בשולחן העבודה אלא גם בספה או במיטה. מצד שני, צריך לקחת בחשבון, שאנחנו עם עצמנו, בלי אנשים מסביב והכל תלוי בנו. לכן מומלץ לבחור קורסים רלוונטיים לתחומי העניין של כל אחד, וכך להבטיח כי יכולת הלימוד העצמי לבד מול המחשב תשתלם ותפיק את המיטב. כדי להצליח להתרכז בקורס גם כשנמצאים בבית, מומלץ לבחור שעות קבועות בכל יום בהם שיעורי הקורס יועברו ולמעשה ליצור מעין שגרה בסיסית ויציבה של לימוד שתכניס בכם את המוטיבציה הנכונה.

כתוב/כתבי תגובה