האם כל ילד יכול לנגן בכלי כל שהוא?

האם כל ילד יכול לנגן בכלי כל שהוא?

הילד שלכם כבר לא כל כך קטן ואתם מתחילים לחשוב לאיזה חוגים כדאי לשלוח אותו? תמיד רציתם לחשוף אותו לכמה שיותר אפשרויות ותחומי עניין שונים? אם כך, ברור מדוע לימודי מוסיקה לילדים היא אופציה מצויינת. לדעת לנגן זה משהו מיוחד במינו ולכן אם אתם יכולים לבדוק אפשרות של חוג מוסיקאלי, למה לחשוב פעמיים? אם מה שתהיתם עד היום זו השאלה האם כל ילד יכול לנגן על כלי מסוים, כדאי שתדעו שכמעט תמיד התשובה לכך חיובית. אומנם זה נכון שכדי להיות נגנים טובים באמת צריך שמיעה מוזיקאלית, אך כדי לדעת לקרוא תווים ולדעת דבר או שניים על נגינה, מספיק להשקיע ולהכיר את הצד הטכני של הדברים. 

צרו קשר עם סופר סת"ם עוד היום! ניתן להשאיר פרטים בטופס או לחייג: 052-9095449

 

באיזו מסגרת כדאי ללמד את הילד לנגן? 

 

עוד שאלה שהרבה פעמים מטרידה הורים שרוצים לטפח אצל ילדיהם את נושא המוזיקה, זו השאלה באיזו מסגרת כדאי יהיה לעשות זאת. לכן ברור מדוע גם אתם תוהים לגבי העניין הזה וכדאי שתדעו שלא תמיד מורה פרטי זו האופציה היחידה. בגילאים מסוימים אפשר לשלוח את הילדים גם לחוגים מוזיקאליים כלליים שבהם לוקחים חלק עוד ילדים. בצורה כזאת הם יכולים ליהנות לא רק מהמוזיקה עצמה אלא גם מהחברה, מה שהופך את החוויה לעוד יותר טובה. בנוסף, רצוי תחילה לבחור עבורם חוג שכולל נגיעה בכמה וכמה סוגים של כלי נגינה כי כך הילדים נחשפים להרבה יותר אפשרויות. 

 

האם חוגי נגינה לילדים תמיד יעלו לכם הרבה? 

לא תמיד זה המצב ובהחלט יש טעם לעשות מספר בירורים בנושא. בין אם אתם רוצים לשלוח את הילד לבית ספר למוסיקה עם ילדים נוספים ובין אם אתם רוצים שהוא ילמד נגינה באופן פרטי, יש טעם לבדוק כמה זה יעלה. מצד שני, אין ספק שמדובר כאן על השקעה נפלאה בעתיד ולכן לעיתים עדיף יהיה לשלם קצת יותר כסף כדי שהילד ילמד במקום מתקדם ורציני. אתם תראו שהוא יינה מאוד מנושא הנגינה ולא תצטערו על כך בעתיד, אז למה אתם מחכים?

כתוב/כתבי תגובה