מה הפירוש של סופר סתם

מה הפירוש של סופר סתם

הדת של היהודים היא כזו אשר מורכבת מכל מיני פעולות שנעשות בטקסים דתיים, כאשר רבים מאלה כוללים גם התעסקות עם טקסטים כתובים שמגיעים שלא בצורה של דפוס ממוכן, אלא בצורה שבה נכתבו דברי קודש במשך של אלפי שנים בסיוע של שימוש במגילת קלף מעור, בכתיבת סת"ם, בשימוש בקולמוס העשוי נוצה או קנה ודיו מיוחדת לשימוש סופרי סת"ם. כל אחד מן הפרטים הללו חייב להיות בדיוק רב לפי הנדרש, שכן כל סטייה מהנדרש הופך את הכתיבה ללא כשרה. אם כן, זה לגמרי לא סתם, אלא עם דיוק ברמה הכי גבוהה של ספרות יהודית במיטבה.

צרו קשר עם סופר סת"ם עוד היום! ניתן להשאיר פרטים בטופס או לחייג: 052-9095449

לא סתם סופר

אולי המילה סתם ללא גרשיים היא מילה פשוטה שמורידה מן הערך של המשימה, אבל לאחר שמוסיפים את הגרשיים ניתן להבין כי הפעולה של סופר סת"ם היא מאוד מורכבת, ולמעשה, סופר סת"ם מיומן הוא כזה שאר צריכה להיות לו הבקיאות בכל ההלכות עד לפרטי פרטים לצד יראת שמיים גבוהה שמביאה גם אל עבודה מושלמת בכל מידה ואל יחסי אמון בין הכותב לבין הלקוח שלו ללא ניצול הכסף שהופקד בידו לרעה. סת"ם הן ראשי תיבות של ספרי תורה, מזוזות, תפילין וספרי מגילה, למרות שישנם סופרים אשר גם מרחיבים את הבקיאות שלהם גם לכתיבה של ספרי נביאים וכתובים וכן כתיבת "פיטום הקטורת".

החשיבות של כשרות

למה ישנה שימת דגש כה גדולה לגבי כל דבר אשר נעשה במשימה הזו של סופר סת"ם? ובכן, בשל העובדה כי מדובר קודם כל בכתבי קודש, יש להגביה את הרף וליצור כתיבה שאר מכבדת את הכתוב שם. מעבר לכך, מדובר באנשים יהודים שמבצעים את הטקסים השונים של היהדות, ואותם לא רוצים להחטיא בשימוש באחד מאלה שאינו כשר כהלכה. ההלכות מפורטות אחת אחרי השנייה, ואת רמת הבקיאות ניתן ללמוד מסופר וותיק שמנחה את התלמיד שלו שלב אחר שלב עד להשגת הבקיאות ברמה הרצויה.

כתוב/כתבי תגובה