מהי הגהה לעבודות אקדמיות?

מהי הגהה לעבודות אקדמיות?

כל מי שמגיש עבודה אקדמית חץ לקבל ציון טוב על העבודה שלו. בין הוא עמל לכתוב אותה בכוחות עצמו ובין אם הוא רכש אותה, או מסר אותה לכתיבה – הוא השקיע בה משאבים רבים. זמן או כסף או את שניהם יחד. המטרה שלו היא לקבל ציון מעולה ולחסוך שלבים מיותרים של תיקונים מטרידים. כדי להגיש עבודה מושלמת ככל האפשר, ולהיות בטוחים שאין טעויות, שיבושים, ניסוחים מעורפלים וכן הלאה בעבודה, חשוב להעביר אותה להגהה מקצועית.

צרו קשר עם סופר סת"ם עוד היום! ניתן להשאיר פרטים בטופס או לחייג: 052-9095449

מי מגיה את העבודה?

משימת הגהה זו משימה חשובה מאוד. היא מתבצעת על ידי עורך לשוני מומחה שיש לו מיומנות של הגהה. מה שאומר שהוא קורא במהירות יחסית, והעיניים שלו לוכדות שיבושים, טעויות ושגיאות כתיב. כמו כן הוא יכול לגלות שורות שדילגו עליהם בטעות, מילים שנשמטו או כאלו שנכתבו פעמיים. iEdit מסבירים כי ההגהה דורשת ערנות רבה, יכולת קריאה מהירה וכן יכולת וורבלית טובה. כל אלו מאפשרים למגיע לשפר את הטקסט בצורה משמעותית ולהתקין אותו לשימוש הנדרש. במרבית המקרים לאחר הגהה מקצועית יהיה הטקסט מוכן וראוי להגשה.

איתור טעויות, ביצוע תיקונים וקבלת התיקונים

יש להתייחס לכך שלעיתים מגיה לא יורד לסוף דעתו של הכותב. והתיקונים אותם הוא מבצע עלולים לפגוע ברצף או בתוכן שמועבר בטקסט. לכן ההמלצה היא לבצע הגהה לשונית מקצועית, אבל לבצע מעקב אחרי שינויים באמצעות תוכנת האופיס. המעקב אחרי השינויים יאפשר לכותב העבודה לדעת אילו תיקונים בוצעו. הוא יבדוק אותם ויוודא כי הם לא סילפו את התכנים שנכתבו. אמנם מדובר על שלב נוסף ומייגע למדי, אבל אפשר לומר שהוא חשוב בהחלט ובכוחו למנוע שיבושים לא מעטים.

הכותב לא רואה את הטעויות של עצמו – – – 

אמנם יהיה מי שיטען שיש לו ידיעות מעולות בעברית, והוא לא מאמין שיש לו שגיאות. אך המציאות מוכיחה שכל הנגעים אדם רואה – חוץ מנגעי עצמו. כלומר, גם אם תקרא שלוש פעמים את הטקסט שכתבת, אתה עלול שלא לשים לב לשגיאה שלך. השגיאה היא שלך והניסוח שלך, והעין שלך נוטה לדלג על הטעות הזו. הגהה מקצועית תפתור את העניין.

כתוב/כתבי תגובה