קורס הפסיכומטרי

קורס הפסיכומטרי

מבחן וקורס הכניסה לפסיכומטרי, מודד יכולות הרלוונטיות להצלחה בלימודים אקדמיים. יכולות אלה מתפתחות לאורך זמן, ובאופנים שונים: לימודים ביה"ס, קריאה, רדיפת תחביבים ופעילות בתחומי עניין, כל אלה תורמים ליכולות מילוליות וכמותיות ומיומנות בתחום הנלמד.

צרו קשר עם סופר סת"ם עוד היום! ניתן להשאיר פרטים בטופס או לחייג: 052-9095449

קורס הפסיכומטרי

אז לרוב המבחן מודד את היכולות שכבר רכשתם במהלך בית הספר היסודי ובתיכון ובאמצעות החוויות השונות בחייכם.

ככלל, אנשים מצליחים יותר בכל מבחן כשהם מגיעים אליו מוכנים – כלומר, כאשר הם יודעים מראש את תאריך הבדיקה, מכירים את פורמט הבדיקה, לוקחים את הזמן והטרחה ועוברים על החומר הנבדק ועושים את מבחני התרגול. 

מהי ההכנה הטובה ביותר לקורס פסיכומטרי

ההכנה הטובה ביותר עבור קורס הפסיכומטרי היא עבודה הדרגתית לאורך שנים רבות. אך כמו בכל מבחן אחר, תרגול מרוכז לפני מבחן הכניסה לפסיכומטרי, עשוי לשפר את התוצאה שלכם. 

באזורים שבהם הבקיאות מתפתחת באטיות, כמו אוצר מילים באנגלית, סביר להניח כי תקופת תרגול קצרה אינה מועילה באופן משמעותי, אך בתחומים אחרים היא בהחלט יכולה לעזור.

למה כדאי להתכונן לקורס פסיכומטרי?

ההכנה נוטה לסייע לנבחן מכיוון שהמבחן הפסיכומטרי בוחן את רמת הביצועים האופטימלית, ולא את הרמה האופיינית לה. 

לדוגמה, אם הייתם מתבקשים לרוץ קילומטר ברגע זה, כנראה שתצליחו לעשות זאת, אך כנראה שהזמן שלכם לא יהיה הזמן הטוב ביותר שאתם מסוגלים לו. 

אם הייתם מתבקשים לעשות את הריצה תוך שבועיים, והייתם מוכנים לכך במהלך השבועיים ההם, סביר להניח שהייתם עוצרים לזמן טוב יותר ממה שהייתם עושים אם לא היית מתכוננים.

היערכות לפסיכומטרי

היערכות למבחן, מכינה מועמדים, שרובם לא היו במסגרת חינוכית במשך כמה שנים לפני המבחן, על האתגרים איתם יתמודדו כתלמידים במערכת ההשכלה הגבוהה. ההכנה מחזקת את יכולותיהם האקדמיות.

קורס פסיכומטרי אונליין או בכיתה?

שאלה שרבים שואלים במיוחד בעידן הקורונה היא "איפה כדאי לעשות את קורס הפסיכומטרי" בבית לבד מול המחשב או בכיתה עם תלמידים נוספים מול המורה. התשובה אינה חד משמעית, כל תלמיד רשאי לבחור את השיטה שמתאימה לו יותר. חשוב לציין שלכל שיטה כיום יש מבחר הצעות ופתרונות, החכמה היא לבחור בדרך שמתאימה לכם אישית וגם במערכת שאיתה החלטתם ללמוד בכדי להצליח בבחינה.

 

כתוב/כתבי תגובה