פסיכומטרי

פסיכומטרי

אהבתם? שתפו את הפוסט

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

כולנו מכירים את המבחן הפסיכומטרי, אשר מהווה לא פעם את אחד הפחדים הגדולים ביותר עבור כל מי שמעוניין להתקבל לאוניברסיטה. מדובר למעשה על כלי מיון, שמטרתו לסנן את המועמדים שפחות מתאימים לפקולטות השונות. ציון המבחן של הפסיכומטרי משוקלל עם ציוני הבגרויות, על מנת לייצר את ציון הסכם, שמהווה למעשה את ציון הקלה של המועמד. לכל פקולטה ולכל תוכנית יש את ציון הסכם המינימלי הדרוש עבורה, כך שמי שציון הסכם שלו נמוך מהדרוש, לא יוכל ברוב הפעמים להתקבל לפקולטה. חשוב לציין כי ציון פסיכומטרי אינו מהווה מבחן לאינטליגנציה של המועמד, אלא הוא אמור לחזות את סיכויי ההצלחה שלו בלימודים. המבחן בודק למעשה את היכולת הכמותית של המועמד, רמת האנגלית שלו וצורת החשיבה המילולית שלו.

צרו קשר עם סופר סת"ם עוד היום! ניתן להשאיר פרטים בטופס או לחייג: 052-9095449

פסיכומטרי – פרטים שחשוב לדעת מראש

קודם כל, חשוב להבין את מבנה הבחינה, על מנת לדעת מה מצפה לכם ברגע האמת. למעשה, הבחינה מורכבת מפרק אחד הכולל מטלת כתיבה, לצד 8 פרקי בחינה. פרק הכתיבה כולל מטלה של כתיבת חיבור באורך של 25 שורות לפחות. פרק זה מהווה כרבע מהציון הסופי בחלק של חשיבה מילולית. שאר הפרקים מורכבים משאלות אמריקאיות, כאשר לכל פרק מוקצבות 20 דקות בלבד. החלק הכמותי למשל, כולל 20 שאלות, הכוללות נושאים באלגברה, גאומטריה, בעיות מילוליות ושאלות הדורשות הסקת מסקנות מתרשים. לעומת זאת, החלק המילולי מכיל 23 שאלות, העוסקות בהבנת הנקרא, הסקת מסקנות ואנלוגיות. החלק האחרון בבחינה הוא החלק של האנגלית. חלק זה מכיל 22 שאלות, העוסקות בהשלמת משפטים, הבנת הנקרא וניסוח מחדש. כדאי לדעת כי ניתן להיבחן במבחן הפסיכומטרי ללא הגבלה, לכן מי שלא הצליח להוציא את הציון הרצוי, יכול לגשת למועד נוסף.

לסיכום, בחינת הפסיכומטרי נחשבת לאחת הבחינות המלחיצות ביותר, אך חשוב להבין כי ניתן להתכונן לכך מראש, באמצעות קורס הכנה ייעודי. קורס מסוג זה אמור להיות מועבר על ידי המדריכים המנוסים והמקצועיים ביותר, על מנת לספק לתלמידים את הטכניקות והכלים להצליח במבחן. באמצעות למידה של טריקים שונים, ניתן לשפר בצורה משמעותית את ציון הפסיכומטרי.

אולי יעניין אתכם גם: מבחן לדוגמא בפסיכומטרי

אולי יעניין אותכם:

כללי
dana

איפה לומדים לעצב תכשיטים?

לא מעט נשים חולמות לעצב תכשיטי גברים או תכשיטים לנשים. אותן נשים לרוב הן בעלות לא מעט רעיונות הנוגעים לעיצוב תכשיטים אך אין להם בעצם

קרא עוד »