מה משך ההכשרה של אחות מוסמכת?

אחות מוסמכת

אהבתם? שתפו את הפוסט

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

אחיות רפואיות הוא אחד המקצועות הותיקים בעולם ותחום רחב משנדמה לנו. ישנם מגוון רחב של הכשרות, קורסים ותארים אשר אפשריים ולפעמים חייבים לעשות בכדי לעסוק בתחום. הלימודים לרוב כוללים הכשרה עיונית ומעשית שבסופם יש מבחן שעל התלמיד לעבור בתוצאה חיובית בכדי להמשיך ולהתקדם במקצוע.

צרו קשר עם סופר סת"ם עוד היום! ניתן להשאיר פרטים בטופס או לחייג: 052-9095449

את ההכשרה ניתן לעשות באמצעות מסלול מקצועי או לימודי תאור ראשון ושני, ההבדל המרכזי בין מסלול מקצועי לתואר הוא רמת קושי וקצב הלמידה, ומשך זמן ההכשרה המקצועית. אין הם סותרים זה את זה כלומר אם עשיתי הכשרה במסלול מקצועי אוכל בהמשך לעשות גם תואר בתחום ולהפך.

אחות מוסמכת, תואר אקדמאי

בכדי להיות אחות מוסמכת על ידי משרד הבריאות עלינו לעבור תואר ראשון (יש גם שני ושלישי בתחום) שנמשך כארבע שנים שבסופו האח או האחות יקבלו תואר ראשון ורשיון עיסוק כאח מוסמך ואת ההכשרה המעשית הנדרשת בכדי לעבוד בבתי חולים ובמרפאות השונות.

אחות מוסמכת במסלול מקצועי

בכדי לקבל הסכמה של אחות לא חייבים לעשות תואר ראשון בנושא אלה ניתן גם לבצע מספר קורסים ושעות לימוד מסויימות בכדי להשיג את תעודות ההכשרה. הקורס להכשרת אחיות נמשך כשנתיים עד שנתיים וחצי (תלוי קורס והסמכה) שבסופם מקבלת האחור תעודת הסמכה ורשיון עיסוק בתחום אך ללא תואר.

האם אחרי התואר או הקורס אפשר להיות כל אח שארצה?

למרות התואר הראשון והקורסים השונים המוצעים במכללות ובאוניברסיטאות בישראל ישנם מספר תפקידים בתחום העזרה הרפואית שלהן ההכשרות שציינתי קודם אינם כוללת, למשל: אחות בטיפת חלב, אחות בטיפול נמרץ, אחות פרטית ועוד תפקידים הדורשים קורסים מיוחדים הנקראים "קורסים על בסיסיים" המקנים לאחות ידע מעמיק יותר בתחומים מסויימים וכמו כן סמכויות והרשאות נוספות.

>

אולי יעניין אותכם:

דיו למדפסת Brother
כללי
dana

דיו למדפסת Brother

לאחר תקופת מה של שימוש במדפסת  Brother הדיו ילך ויסתיים. כמובן שתלוי הדבר בכמות ההדפסות שתבצעו. אך תמיד יגיע השלב הזה בו יהיה צורך לרכוש

קרא עוד »
קורס nlp לעוף על הדימיון
כללי
dana

קורס nlp לעוף על הדימיון

קורס NLP נחשב ללא ספק לאחד הקורסים הפופולאריים והאהובים ביותר בשנים האחרונות. לא מעט אנשים בוחרים ללמוד את השיטה, על מנת ליהנות מאיכות חיים גבוהה

קרא עוד »