סופר סת"ם לילדים במרכז

בעולם שבו ילדים רבים מביטים אל עבר עבודות שכוללות היותם בעלי עסקים גדולים או בעלי רמה גבוהה של מוכרות בקהילה, יש עולם שלם של עבודות אשר בהן פעלו יהודים במשך של מאות שנים והביאו את האפשרות לבצע את כל הנדרש מהיהודי לפי הלכות היהדות מאז ועד עכשיו, אשר כעת לא מוכרות אצל חילוניים שאט אט לא מכירים ערכים מאוד חשובים של הדת.

אחד מן המקצועות היותר עתיקים הוא זה של סופר סת"ם, שמביא את הכתבים הקדושים הללו לכל דורש ובעלות מסוימת לפי מה שממנו הוזמן. סופר סת"ם הוא זה שאמון על ההכנה של הכתבים עבור ספר התורה בבית הכנסת, עבור מגילות, עבור מזוזות וכן עבור תפילין, והיכולת הזו ליצור את הכתב המרהיב הזה בצורה מדויקת היא דבר אשר נרכש עם הזמן ולפי היצמדות להלכות ברורות. בשנים הראשונות של הילדות זה יותר פשוט ללמד דברים, וכך ישנה אפשרות ללמד עבודת סופר סת"ם לגיל הרך במרכז.

להכיר לילדים את העבודה החשובה

זה חשוב לערוך את ההיכרות לילדים קטנים עם הטקסים החשובים של הדת, ולעורר בהם את הסקרנות לגבי הערכים של היהדות, ובתור יהודים ששותפים לדת הוותיקה ביותר בעולם הזה של בני האדם זה מאוד מיוחד להראות להם לא רק את התקיעה בשופר, אלא להעביר אותם סדנא נעימה וקלילה שבה התוכן של עבודת סופר סת"ם מועברת שם.

גם לומדים מה בדיוק מכין סופר סת"ם בעבודה המאוד חשובה שלו, וגם מביאים לילדים את הציוד של הכתיבה המקורי אשר איתו הם יכולים להתנסות בעצמם בסדנא מעשית של סופר סת"ם לילדים במרכז של אותיות דפוס בכתב סת"ם, בתור מזכרת שאותה הם יכולים לקחת איתם לבית.